Podróżnicze zmagania planszówkowe i puzzlowe na VII Festiwalu Podróżników Piąty Ocean

W ramach siódmej edycji naszego Festiwalu zorganizujemy turnieje gier planszowych i układania puzzli podróżniczych na czas. Zachęcamy do udziału w rywalizacji, która może być znakomitą formą integracji, ale też okazją do poćwiczenia pamięci wzrokowej i koncentracji.

Turniej Gier Planszowych „Szlaki”

Wydarzenie jest skierowane do wszystkich miłośników gier planszowych (zarówno dzieci, jak i dorosłych) i ma formę indywidualnej rywalizacji w grze o tematyce okołopodróżniczej. W tym roku zagramy w grę „Szlaki” wydaną przez Albi Polska.

Tak grę „Szlaki” opisuje wydawca:

„Mamy nadzieję, że ta gra zainspiruje was do pieszych wędrówek i odkrywania natury. W grze SZLAKI zbieracie kamienie, liście i żołędzie. Pamiętajcie jednak, żeby z wędrówek po prawdziwych szlakach zbierać do domu tylko miłe wspomnienia;)

Podczas gry będziecie wędrować tam i z powrotem po szlaku. W każdej turze poruszacie swojego turystę po szlaku, zbieracie zasoby i robicie zdjęcia. Na swojej drodze możecie napotkać niedźwiedzia, który zapewni wam dodatkowe bonusy. Na początku i na końcu szlaku możecie wymienić zebrane zasoby na odznaki, zanim rozpoczniecie drogę w przeciwnym kierunku.

Za każdym razem, gdy ktoś dociera do końca szlaku, słońce wędruje ku zachodowi. Płytki szlaku spowite zmierzchem zapewniają więcej zasobów, ale nie będzie to trwało wiecznie. Kiedy słońce całkiem zajdzie za horyzontem, nastąpi koniec gry.”

Osoba, która wygra Turniej zdobędzie pamiątkową statuetkę za pierwsze miejsce w zmaganiach, a wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymają pamiątkowe medale. Dodatkowo laureaci rywalizacji otrzymają gry planszowe ufundowane przez Albi Polska.

__________________

Data i godzina: 17.11.2023 (piątek), godz. 15:00 – 17:00

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu (ul. Sienkiewicza 4)

Zapisy: Udział w turnieju jest bezpłatny, obowiązują zapisy poprzez adres mailowy kontakt@tmzs.org.pl. Prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz wieku zgłaszanego uczestnika.

Wiek uczestników: 7+

Formuła rozgrywki: runda wstępna (poznanie zasad), runda eliminacyjna i runda finałowa. Czas trwania kazdej rundy: ok 30 minut.

Organizatorzy Turnieju: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej, GEEKony Klub Gier Planszowych, Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

Partner i sponsor Turnieju: Albi Polska

Instruktorki: Paulina Reszke, Dorota Przybył (GEEKony Klub Gier Planszowych)

Turniej układania puzzli podróżniczych na czas

Już po raz trzeci spotkamy się w Świeciu podczas Drużynowego turnieju układania puzzli podróżniczych na czas. W ramach rywalizacji każdy zespół otrzyma ten sam zestaw puzzli ściśle związanych z podróżami. W tym roku puzzle będą bardzo kolorowe i składały się z aż 1500 elementów!

Istotny jest czas układania puzzli, ale przede wszystkim chcemy aby uczestnicy miło spędzili czas i poćwiczyli swoją pamięć wzrokową i koncentrację. Najlepsza/najszybsza drużyna zostanie nagrodzona pamiątkową statuetką za pierwsze miejsce w zmaganiach, a wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymają pamiątkowe medale.
Wydarzenie odbędzie się w ramach VII Festiwalu podróżników Piąty Ocean 2023.
__________________

Data i godzina: 18.11.2023 (sobota), godz. 09:50 – 14:00

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu (ul. Sienkiewicza 4)

Zapisy: Udział w turnieju jest bezpłatny, obowiązują zapisy poprzez adres mailowy kontakt@tmzs.org.pl. W każdej drużynie może znaleźć się od 3 do 4 osób. Prosimy o podanie imienia i nazwiska każdego członka/członkini drużyny i nazwę zgłaszanego zespołu.

Organizatorzy Turnieju: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej, Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu

Koordynator Festiwalu podróżników Piąty Ocean: Tomasz Pasiek, e-mail: kontakt@tmzs.org.pl