Podróżnicza Gra Terenowa „Mistrzowie Geografii”

Zapraszamy do udziału w Podróżniczej Grze Terenowej „Mistrzowie Geografii” – wydarzeniu zamykającym siódmą edycję Festiwalu podróżników Piąty Ocean 2023.

Jaki jest najwyższy szczyt Afryki? Gdzie można spotkać sępa amerykańskiego? Czy Rzym to jedyne miasto położone na siedmiu wzgórzach?
Dobrze jest znać odpowiedzi na powyższe pytania, ale nawet jeśli tego nie wiecie, to wciąż warto wziąć udział w naszej grze terenowej!
Wystarczy być ciekawym świata, lubić rozwiązywanie zagadek i spacery na świeżym powietrzu.
Podczas naszej gry spędzicie czas miło i aktywnie. Wytężycie przy tym nieco umysł i zbierzecie dużo pozytywnych wspomnień! Geografia to aż i tylko wdzięczny pretekst!
Zbierzcie drużynę i do dzieła!

Gra skierowana jest do drużyn (od 2 do 4 osób).
Na zakończenie zmagań przewidzieliśmy ognisko z poczęstunkiem. Każdy uczestnik gry otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsza drużyna zdobędzie główne trofeum.

____________________

Data i godzina: 19.11.2023 (niedziela), godz. 09:45-14:00, Świecie

Miejsce i godzina zbiórki: parking przy ul. Wodnej w Świeciu (przy restauracji Przystań nad Wdą), godz. 09:45

Wiek uczestników: 7+

Liczba uczestników: drużyny od 2 do 4 osób

Miejsce gry: obszar zaznaczony na mapce, którą otrzymają uczestnicy m.in okolice rzeki Wdy, świeckiego Śródmieścia i Czarcich Gór

Zapisy: kontakt@tmzs.org.pl. Udział w grze jest bezpłatny, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Prosimy o podanie imienia i nazwiska każdego zgłaszanego uczestnika (od 2 do 4 osób w drużynie) oraz nazwy drużyny.

Zasady gry: uczestnicy na miejscu zbiórki otrzymują instrukcje wraz z mapką i zadaniami, które należy wykonać do godziny 13.00 na obszarze wyznaczonym na mapie oraz dotrzeć do mety na Czarcich Górach (punkt widokowy). Część zadań będzie miała formę quizu, niektóre zadania będą miały charakter otwarty testujący inwencję twórczą uczestników, inne będą wymagały interakcji z otoczeniem. Drużyna, która zbierze najwięcej punktów za wykonane zadania zdobędzie pamiątkową statuetkę i tytuł MISTRZÓW GEOGRAFII!

Na mecie gry na uczestników będą czekały pamiątkowe medale i poczęstunek. Zalecane wygodne buty i ubiór dostosowany do aury i terenu, podstawowy prowiant na drogę oraz naładowany smartfon/telefon z aparatem.

Główny organizator: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej

Współorganizatorzy i partnerzy: Gmina Świecie, Powiat Świecki

Koordynator VII Festiwalu podróżników Piąty Ocean: Tomasz Pasiek, e-mail: kontakt@tmzs.org.pl