Muzyka Świata na VII Festiwalu Podróżników Piąty Ocean 2023

Zapraszamy do udziału w koncercie tradycyjnej muzyki andyjskiej w wykonaniu pochodzącego z Peru zespołu Los Companieros. Wydarzenie jest częścią VII Festiwalu podróżników Piąty Ocean 2023.

Los Companieros w swojej twórczości łączą tradycję z nowoczesnością, aby stworzyć wyjątkowe i żywe muzyczne doświadczenie. Sercem ich muzyki pozostaje muzyka andyjska wykonywana na tradycyjnych instrumentach i nawiązująca do muzycznego dziedzictwa takich krajów jak Peru, Boliwia i Ekwador. Publiczność doświadczy też połączenia tradycyjnych rytmów z tanecznymi motywami popularnymi w całej Ameryce Łacińskiej, takimi jak taneczna cumbia, energiczne tinku i inne gatunki charakterystyczne dla tego regionu.

Śpiewając po hiszpańsku, zespołowi udaje się nawiązać kontakt z publicznością, otwierając drzwi do docenienia muzyki latynoamerykańskiej w całej jej okazałości.

Na każdym koncercie Los Companieros starają się zapewnić wyjątkowe i porywające wrażenia. Od momentu, gdy zabrzmią pierwsze nuty fletni Pana, publiczność przenosi się do magicznych krajobrazów Andów, gdzie tradycje przodków przeplatają się z nowoczesnością w symfonii harmonii.

__________________________

DATA I GODZINA: 17.11.2023, godz. 20:00

MIEJSCE: Centrum Kultury w Świeciu (Kameralna Przestrzeń Widowiskowa)

ORGANIZATOR: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej

WSPÓŁORGANIZATOR: Centrum Kultury w Świeciu

PARTNERZY: Gmina Świecie, Powiat Świecki

PARTNERZY MEDIALNI: Czas Chełmna, Extra Świecie, Nowe Świecie, Świecie24

KOORDYNATOR/POMYSŁODAWCA FESTIWALU: Tomasz Pasiek (tel. 513 897 524)

Wstęp wolny