Zapraszamy do udziału w koncercie tradycyjnej muzyki andyjskiej w wykonaniu pochodzącego z Peru zespołu Los Companieros. Wydarzenie odbędzie się 17 listopada 2023 w Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej (CK). Koncert jest częścią VII Festiwalu podróżników Piąty Ocean 2023.

LOS COMPANIEROS

Zespół w swojej twórczości łączy tradycję z nowoczesnością, aby stworzyć wyjątkowe i żywe muzyczne doświadczenie. Sercem ich muzyki pozostaje muzyka andyjska wykonywana na tradycyjnych instrumentach i nawiązująca do muzycznego dziedzictwa takich krajów jak Peru, Boliwia i Ekwador. Publiczność doświadczy też połączenia tradycyjnych rytmów z tanecznymi motywami popularnymi w całej Ameryce Łacińskiej, takimi jak taneczna cumbia, energiczne tinku i inne gatunki charakterystyczne dla tego regionu.

Śpiewając po hiszpańsku, zespołowi udaje się nawiązać kontakt z publicznością, otwierając drzwi do docenienia muzyki latynoamerykańskiej w całej jej okazałości.

Na każdym koncercie Los Companieros starają się zapewnić wyjątkowe i porywające wrażenia. Od momentu, gdy zabrzmią pierwsze nuty fletni Pana, publiczność przenosi się do magicznych krajobrazów Andów, gdzie tradycje przodków przeplatają się z nowoczesnością w symfonii harmonii.